Hakkımızda


1930'lu yılların başında Ordu'nun şirin sahil kasabası Ünye'de, Kokulu Hafız Efendi tarafından kurulan bir ticarethanede başlıyor Kokulu Mücevher'in serüveni. Ünyeliler, bu küçük dükkanda reşat liradan dönemin nişan halkalarına, züccaciyeden küçük teneke kutularda satılan Fransız parfümlerine kadar istedikleri her türlü ürünü bulabiliyorlar. Öyle ki, Hafız Efendi'nin 'Kokulu' lakabı da, sattığı bu parfümlerden ve hatta bazen kendi ürettiği esanslardan geliyor.
Untitled-1.jpg (40 KB)
Zaman geçtikçe işler büyüyor ve oğlu Ceyhan Kokulu işi devralıp sadece kuyumculuğa yönelmeye karar veriyor. Altın portföyüne, elmas, pırlanta ve değerli taşlardan oluşan mücevherleri ve gümüş orijinal süs eşyalarını da ekliyor. Dürüst esnaflığı ve iş ahlakıyla müşterilerinin güvenini kazanarak çevrede bilinirliğini arttırıyor.
Untitled-2.jpg (34 KB)
Kendisinden sonra, babasının adını verdiği oğlu Ali Kenan Kokulu da aile işini yapmak isteyince dükkanı babasından devralıp zamanının gerektirdiği yeniliklerin farkında olarak, Kokulu Kuyumculuk'u, 'Kokulu Mücevher' olarak modernize ediyor ve zamanının ötesinde bir vizyonla Türkiye'nin önde gelen ünlü mücevher markalarıyla anlaşarak ürün yelpazesini genişletiyor.
Untitled-3.jpg (33 KB)
2000'li yılların başına gelindiğinde,
hem üç kuşak aile tecrübesini, hem de 42 yıllık bireysel tecrübesini Türkiye'nin ilk mücevher markası olan Storks Mücevher ile birleştirerek mücevher sektöründe adından söz ettirmeye başlıyor. Bu sayede 5 yıl gibi kısa bir zamanda Kokulu Mücevher San. Tic. AŞ'yi Ordu, İzmir ve İstanbul'a taşıyor.
İşte biz bugün üç kuşaktır aynı çizgide tutmaya çalıştığımız ticaret ahlakı ile Kokulu Mücevher ürünlerini Ünye/Ordu, İstanbul Hilltown AVM, İstanbul Emaar Square Mall, İstanbul Maltepe Piazza AVM ve İzmir MaviBahçe AVM'de 'Storks Diamond' ve 'D Diamond' markaları altında beğenilerinize sunuyoruz.
Untitled-4.jpg (33 KB)
Ayrıca Ünye'de hala, 90 yıldır aynı konumda çalışan ilk mağazamızın mirasını korumak, Kokulu Mücevher'in temellerini atan kurucularımızın anılarını yaşatmak ve bu zamana dek olduğu gibi, bundan sonra da size ve kendimize verdiğimiz, alırken, satarken ve sattıktan sonra 'işimize adanmışlık' sözünü hiç unutmayacağız. Son olarak, bu vesileyle Kokulu Mücevher'i bugünlere getiren siz müşterilerimize ve bunca yıllık yol arkadaşlarımız, çalışanlarımıza teşekkürü de borç biliriz.